Blog

انواع لک های صورت

توسط همه مقالاتدر ۷ بهمن ۱۳۹۹

چرا لکه های قهوه ای ظاهر می شوند؟

عوامل مختلفی می توانند روی میزان و کیفیت رنگدانه ها و سلولهای رنگدانه ساز تاثیر گذاشته و باعث تغییر رنگ پوست و ایجاد لک های تیره صورت شوند که عبارتند از :

• بیماریها و اختلالات ارثی و ژنتیکی

• بیماریهای سوخت و ساز سلولی

• بیماریهای هورمونی

• بیماریهای التهابی

• عفونت های موضعی پوست

• عوامل شیمیا یی، دارو ها

• علل تغذیه ای شامل کمبود ویتامین ها و سوء تغذیه

• بالا خره بدخیمی های پوستی.

لک ها بیشتر در کدام نواحی پوست بوجود می آیند؟

معمولا صورت ( اطراف چشم و دهان، گونه ها و پیشانی)، گردن، بازوها و دست ها که بیشتر در معرض نور خورشید هستند، سریع تر به لک مبتلا می شوند.

ملاسما یا لک حاملگی

ملاسما یکی از شایع ترین علل ایجاد لک صورت است و اغلب در خانم های مراجعه کننده برای درمان لک صورت دیده می شود که یک لک اکتسابی قهوه ای رنگ است که به صورت آهسته به وجود می آید.

به دلیل اینکه این لک ها بیشتر در زنان حامله ظاهر می شود یا عود می کند، به لک های حاملگی شهرت دارد، ولی می تواند در خانم های مجرد و به ندرت در مردان نیز دیده شود. این لک ها بیشتر در گونه ها، پیشانی و چانه دیده می شود و در افراد سبزه مشخص است.

تیرگی یا لک پوست معمولا پس از زایمان ناپدید می شود، اما ممکن است برای ماه ها یا سال ها باقی بماند. این نوع لک صورت ممکن است بدون علت مشخص یا به صورت خانوادگی، مخصوصا در افرادی که حتی در تماس با نور آفتاب خفیف تیره می شوند، دیده شود.

بعضی خانم ها متوجه می شوند که درست قبل از قاعدگی، لک ها واضح تر می شود. ملاسما یا لک حاملگی به طور شایع در خانم هایی که قرص ضد بارداری مصرف می کنند، دیده می شود که در تماس با نور آشکارتر می شود.

این خانم ها هنگامی که حامله شوند، همین لک را پیدا می کنند. زمان زیادی طول می کشد تا پس از قطع قرص ضد حاملگی، این لک بر طرف شود و یا ممکن است که هرگز به طور کامل برطرف نشود.

کک مک یا فرکل

کک و مک بیشتر در افراد با پوست روشن، موهای قرمز یا بلوند و چشمان آبی دیده می شود و از سن ۵ سالگی شروع می شود که به صورت لک های کوچک قهوه ای روشن، در مناطق باز بدن مثل صورت، شانه و پشت دیده می شود.

در تابستان تعداد، اندازه و عمق کک مک افزایش می یابد و در زمستان کوچک تر، روشن تر و کم تعدادتر می شود. این نوع پیگمانتاسیون ممکن است از نظر زیبایی آزار دهنده باشد، ولی خطری ندارد.

در افراد مبتلا به فرکل، شیوع خال های بدن افزایش می یابد. کک مک هایی که در سنین پایین شروع می شود و در زمستان هم باقی می ماند، بایستی حتما توسط پزشک بررسی گردد.

لک های پیری

این لک ها در اثر تماس حاد یا مزمن با نور آفتاب و افزایش سن بوجود می آید. معمولا لک های قهوه ای رنگ مسطح به اندازه ی یک سانتی متر یا بیشتر که روی صورت و پشت دست ها، در سنین ۳۰ تا ۴۰ سالگی شروع می شود و با افزایش سن گسترده تر، پررنگ تر و با تعداد بیشتر نمایان می شوند.

هر چند در نمونه برداری تغییرات بدخیمی ندارند، ولی می توانند در سال های بعد تبدیل به ضایعات بدخیم شوند. لذا بایستی درمان شوند.

لک های ناشی از سوء تغذیه و کمبود ویتامین

این لک ها در اثر کمبود ویتامین B۱۲ اتفاق افتاده و در نژادهای با پوست تیره شایع تر است. این لک ها ظاهر لکه لکه دارند.

در اثر کمبود ویتامین A این لک ها گسترده بوده و همراه با برجستگی های شبیه پوست مرغ ظاهر می شود. همچنین در کمبود اسید فولیک ، کمبود اسید اسکوربیک (ویتامین C) و در انواع کم خونی ها نیز لک های مشابه دیده می شود.

برنامه ضد لک تالگو

وجود کمپلکس تخصصی ضد لک به علاوه ی ویتامین C خالص موجود در محصولات مراقبتی تالگو، پوست را کاملا درخشان و شفاف کرده و لک ها را بهبود می بخشد.
نتایج زیبایی برنامه ضد لک تالگو :
1- روشن شدن تدریجی پوست وبازگشت درخشندگی طبیعی آن.
2- از میان رفتن علائم ملانین سازی.
3- ممانعت از ایجاد لکه های جدید با درمان منظم برنامه تخصصی ضد لک تالگو.

این درمان ویژه با استفاده از کیت درمانی روشن کننده و ضد لک تالگو انجام می پذیرد

جلسات درمانی برنامه روشن کننده و ضد لک تالگو با فواصل زمانی یک تا دو هفته بین 4 تا 6 جلسه درمانی ادامه پیدا می کند تا نتایج مورد نظر در زمینه از بین رفتن لک و روشن شدن پوست نمایان شود

در حین استفاده از جلسات درمانی تالگو و بعد از اتمام درمان برنامه تالگو مراقبت در منزل با استفاده از محصولات روشن کننده و ضد لک تالگو ادامه می یابد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید